вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone płoty drewniane w mgnieniu oka się niszczą i mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy urok i własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie powinno się poznać rodzaje konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa wypada rozpocząć od właściwego i skrzętnego przygotowania materiału na płot, albowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych robót. Przed użyciem artykułów do osłony i ozdoby płotów z drewna kluczowe jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanosić kolejne preparaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od wewnątrz, ale nie stworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów typ ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji dlatego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий